KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16108062
*
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 19:17:40
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Karl-Erik Forsberg
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och mÃ¥lare född 1914, död 1995.Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45